• Silsile-i Sultani
Silsile-i Sultani
Ürün Kodu : EY-T-0005       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Yazar :  Kollektif
550.00 TL   Kdv Dahil
24 saat içinde kargoya verilir.
-
+

SİLSİLE-İ SULTANİ

Ali Fuat Diriker, Hıfzı Topuz, Orhan Karaveli, Oktay Aras, Ali Sirmen, Nedim Gürsel, Turgay Tuna, Reha Bilge, Vahdettin Engin, Melih Şabanoğlu, İzzeddin Çalışlar, N. İpek Gökdel, Ali Faik Demir, Aslı Der, Kardelen Nur Kaplıca

392 Sayfa


Galatasaray Lisesi’nin modern eğitime geçişinin 150. yılı için özel olarak hazırlanan “Silsile-i Sultani” kitabı Erik Yayınları’ndan çıktı.

Lisenin izcilikten spor kulübüne, edebiyattan siyasete kadar tarihimize ve geleceğimize etkileri farklı yazarların kaleminden ele alındı. 537 yıllık bir geçmişe sahip olan bu güzide okulun kültürel ve sosyal birikimlerini gelecek nesillere miras bırakmayı amaçlayan Silsile-i Sultani, sadece Galatasaray camiasının değil tüm okurların merak ve ilgiyle okuyacakları edebi bir eser olarak edebiyat tarihimize bir armağan niteliği de taşıyor.

Silsile-i Sultani, Galatasaray Lisesi’nden yaklaşık seksen yıllık uzun bir zaman dilimi içerisinde mezun olmuş birbirinden değerli yazarların bu çalışmaya özel hazırladıkları metinlerden oluşuyor: Ali Fuat Diriker, Hıfzı Topuz, Orhan Karaveli, Oktay Aras, Ali Sirmen, Nedim Gürsel, Turgay Tuna, Reha Bilge, Vahdettin Engin, Melih Şabanoğlu, İzzeddin Çalışlar, N. İpek Gökdel, Ali Faik Demir, Aslı Der, Kardelen Nur Kaplıca  

“Galatasaraylılığın istisnai bir sosyokültürel silsile mirası olduğunu savunagelirim. Bu silsilenin yüz elli yıllık hatta daha da geriye giden tarihindeki herhangi bir noktadan başlayarak, salt isimler üzerinden bağlantı kurarak dolaşmaya çıkıldığında Türkiye’nin yakın tarihine dair akıllara durgunluk verecek bir panorama çıkar. Lafın lafı, lafın kapıyı açması için de öyle çok çaba harcamaya gerek yoktur. Çünkü bu mektebin çocukları abi, abla ve kardeş bildikleriyle birbirlerine dokunarak yaşamayı öğrendikten sonra, bu alışkanlıklarından vaz geçmez, hayatlarını diğer Galatasaraylılarla birlikte sürdürür.”

İzzeddin Çalışlar

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Kargoya Veriliş
:
24 saat içinde kargoya verilir.
Kargo Firması
:
Ptt Kargo
Gönderilecek Bölge
:
İstanbul
Teslimat Detayları
:

Tüm kitaplarımız özel poşetler içinde kargoya verilir. Siparişiniz 24 saat içinde kargoya verilir. Hafta sonu verilen siparişler pazartesi günü kargoya verilir. 

Yurtiçi 3 gün, İngiltere için yaklaşık 10-12 gün içinde teslimat yapılır

İade/İptal Detayları
:
Aldığınız her ürün, Erik Yayınları'nın garantisi altındadır.Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızı da içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz. Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir..Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?