• TBMM ve Galatasaraylılar  1920-1923
TBMM ve Galatasaraylılar 1920-1923
Ürün Kodu : EY-T-0001       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Yazar :  İzzeddin Çalışlar
150.00 TL   Kdv Dahil
24 saat içinde kargoya verilir.
-
+

TBMM ve GALATASARAYLILAR 1920-1923

İZZEDDİN ÇALIŞLAR

176 Sayfa


1920-1923 yıllarında TBMM’deki Galatasaraylılar İzzeddin Çalışlar Erik Yayınlarından çıkan yeni kitabında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun yüzüncü yılında yakın tarihin başrol oyuncuları arasında yer alan Galatasaraylılar’ı anlatıyor. Meclise giden yolda, kurtuluş ve kuruluşta Galatasaraylıların üstlendiği görevleri bir araya getiren TBMM ve Galatasaraylılar’ı İzzeddin Çalışlar araştırdı. Galatasaraylılar Derneği yayınları arasından çıkan kitapta Mustafa Kemal’e Bandırma vapuru ve kongrelerde eşlik eden, TBMM’nin birinci ve ikinci döneminde milletvekili olan, kurtuluşa cephelerde katkıda bulunan ve cumhuriyeti ilan eden Mektebi Sultani kuşağını ilk kez bir araya getiriyor.

Yazarın kitapla ilgili değerlendirmesi şöyle: “TBMM’nin kuruluşunun yüzüncü yılında derneğin böyle bir yayına imza atmasını çok yerinde bularak hemen araştırmaya giriştim. O güne kadar belleğimde yer etmiş bilgilerle yetinmeyip birincil kaynak olarak TBMM Albümü’nü taradım. Çalışma ilerledikçe içeriğe ikinci meclisi de katmayı uygun buldum. Bilindiği gibi 23 Nisan 1920’de açılan birinci meclis, kurucu yasama ve yürütme organı olarak olağanüstü koşullar altında çalışmaya başlamıştı ve temel işlevi milli iradeyi temsil yetkisi kazanmaktı. 11 Ağustos 1923 günü ilk dönem sona erdiğinde yeni rejim henüz resmen ilan edilmemişti. Bu yüzden cumhuriyetin ilanı öncesinde başlayıp 1 Kasım 1927’ye kadar süren ikinci TBMM döneminin ilk üç buçuk ayında milletvekili seçilerek görev alanların da ilk dönem üyeleri kadar kurucular arasında anılmalıydı. Bunların başında da Galatasaraylılar Derneği’nin kurucusu Abdurrahman Şeref geliyor. TBMM’nin ilk iki döneminin de açılışını Galatasaraylı abilerimizin yapmış olması ayrıca anlamlı. Bir de tabii TBMM dışında olup bu sürece katkı sunanlar var. Onları da unutmamalıydık.”

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Kargoya Veriliş
:
24 saat içinde kargoya verilir.
Kargo Firması
:
Ptt Kargo
Gönderilecek Bölge
:
İstanbul
Teslimat Detayları
:

Tüm kitaplarımız özel poşetler içinde kargoya verilir. Siparişiniz 24 saat içinde kargoya verilir. Hafta sonu verilen siparişler pazartesi günü kargoya verilir. 

Yurtiçi 3 gün, İngiltere için yaklaşık 10-12 gün içinde teslimat yapılır

İade/İptal Detayları
:
Aldığınız her ürün, Erik Yayınları'nın garantisi altındadır.Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızı da içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz. Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir..Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?